Від інтернет-шахраїв потерпають сумчани

Розмістивши оголошення на одному з найвідоміших сайтів купівлі-продажу товарів широкого вжитку, аферисти ошукали двох жінок, що відгукнулись на цікаві пропозиції. Довірливі жителі Сумщини сплатили за неіснуючий товар близько десяти тисяч гривен, пише ТРИ СУМКИ НОВИН з посиланням на  ГУНП в Сумській області.

Незважаючи на численні попередження працівників поліції бути обачними з операціями купівлі-продажу в мережі Інтернет, на «гачок» шахраїв знову потрапили чергові жертви. 26-річня жителька Кролевця вирішила придбати холодильник та меблі. Оскільки ціна товару була значно менше ринкової, дівчина одразу зацікавилась пропозицією. Узгодивши по телефону умови пересилки та оплати товару, вона перерахував 5000 гривень на запропонований їй рахунок банківської картки. Однак покупки молода жінка так і не дочекалась. Щодо продавця – той класично обірвав зв‘язок, змінивши сім-картку у своєму стільниковому телефоні.

Подібним же чином втрапила у шахрайську пастку 35-річна жителька Путивлю, котра намагалась придбати міні-трактор. Невідомому «продавцю» жінка перерахували близько 5000 гривен задатку. І теж залишилась без покупки.

Нині за цими фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та розшукують зловмисників, аби повернути громадянам втрачені ними кошти.

Правоохоронці вкотре нагадують громадянам про необхідність бути обережними під час покупок через мережу Інтернет. Якщо продавець вимагає стовідсоткової передоплати – це привід насторожитись. Адже немає ніякої гарантії того, що оплачений товар взагалі буде надісланий. Тим більше, якщо це стосується габаритних покупок. Працівники поліції радять громадянам користуватися послугою накладений платіж. Це трохи збільшить вартість покупки, проте людина не лише стовідсотково отримає свою обнову, але й зможе перевірити її технічний стан, і в разі виявлення недоліків – повернути її продавцю.