В Сумах з’явився новий спосіб пограбування квартир

До поліції Сум за допомогою звернулося двоє жителів обласного центру, які протягом одного дня стали жертвами схожих крадіжок. До обох потерпілих в квартири заходили невідомі, що називалися працівниками газової служби, та скоювали крадіжки грошей і цінностей, повідомляє сайт СУМИ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУНП у Сумській області

Перше повідомлення про крадіжку з квартири грошей та цінностей надійшло до поліції від 89-річного жителя будинку № 6 з вулиці Рибалка. Пенсіонер повідомив, що близько 14-ї години у двері його квартири постукали молоді хлопець та дівчина, які відрекомендувалися працівниками газової служби та зажадали перевірити газові прилади і документацію до них. Після того, як «перевіряльники» пішли, старенький виявив, що з оселі пропали гроші в сумі 150 гривень, золота обручка, мобільний телефон та шість медалей ветерана.

Увечері того ж дня поліцію викликав ще один житель того ж будинку по вулиці Рибалка. Як розповів 81-річний пенсіонер, до нього додому близько 17-ї години завітали дві невисокого зросту жінки, одягнуті в чорні куртки та в’язані шапки білого і чорного кольорів. Вони теж представилися працівниками служби газу, які прийшли з перевіркою. Поки старенький шукав документи, а потім розмовляв з одною з «газівниць», інша «перевіряльниця» встигла у нього поцупити гроші в сумі 3700 гривень.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злодіїв, що промишляють крадіжками під приводом перевірок газових приладів у квартирах громадян.

Правоохоронці рекомендують громадянам перш ніж впускати до своїх осель незнайомих людей, що представляються представниками контролюючих органів чи соціальних служб, хоча б запитувати у них посвідчення особи. Коли ж літні люди, чи діти знаходяться в домі одні, краще зовсім не відчиняти двері незнайомцям.