Шахраї обікрали громадян Сумщини на 26 тисяч гривень

Одразу троє жителів Сумщини стали жертвами шахраїв. Потерпілі – мешканці Путивля, Конотопського та Ямпільського районів. І хоча сценарії, за якими діяли зловмисники не нові, аферистам, які представлялись банкіром, покупцем і продавцем в мережі Інтернет, вдалося виманити у довірливих громадян 26 тисяч гривень, передає ЯМПІЛЬ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУ НП у Сумській області.

Із заявою про шахрайство до поліції звернувся 71-річний пенсіонер з Путивля. Чоловік розповів правоохоронцям, що незнайомець, який йому зателефонував, назвався працівником банку. Останній повідомив, що з картки заявника хтось намагається зняти гроші. Аби цьому зарадити, запропонував чоловікові зняти всі заощадження в найближчому банкоматі, а саме три тисячі гривень, які потім покласти на рахунок його нової банківської картки, яку він по телефону допоможе відкрити на його ім’я. Пенсіонер зробив все, як того бажав «телефонний» зловмисник, а невдовзі, звернувшись до установи банку, зрозумів, що його надурили.

Іншою жертвою шахрайства стала і 55-річна мешканка Ямпільського району. Жінка на одному з сайтів оголошень в мережі Інтернет намагалась продати ноутбук за дев’ять тисяч гривень, а коли зв’язалась з покупцем та обговорила всі умови купівлі-продажу, втратила і техніку, і гроші. Ноутбук вона віддала кур’єру, а потім на прохання так званого покупця збільшити ліміт своєї банківської картки на 1 тисячу 700 гривень, куди він мав перерахувати гроші за товар, настільки задурив їй голову різними розмовами, що жінка замість того аби перерахувати гроші на свій рахунок, поповнила чужу банківську картку і сама сьогодні не розуміє навіщо це зробила.

Та якщо жителька Ямпільського району намагалась продати свій товар, 47-річна мешканка Конотопського району натрапила на зловмисників, які під приводом продажу свиней, заволоділи її грошима в сумі 12 300 гривень. Гроші жінка перерахувала на запропонований рахунок, а от обіцяних тварин чекає і досі.

За всіма фактами в поліції слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та роблять все можливе аби розшукати зловмисників та притягти їх до відповідальності. Та аби інші жителі області не потрапили «на гачок» подібних пройдисвітів, правоохоронці радять, не вести розмови з так званими працівниками банку, які пропонують свої послуги по телефону. Всі банківські операції проходять виключно в установах банку, а подібні телефонні співрозмовники ніхто інші як звичайнісінькі аферисти. А купуючи чи продаючи товар в мережі Інтернет, завжди пам’ятайте, що будь-яке оголошення може бути фейковим, а за вигідною пропозицією може ховатись звичайнісінький зловмисник.

Джерело: ЯМПІЛЬ СЬОГОДНІ