Кастет, зброю і наркотики зберігали жителі Ромен

Кастет, пістолетну рамку зі стволом і магазином невстановленого зразка, «обріз» мисливської рушниці та 12 патронів різного калібру – все це незаконно зберігали в себе чотири жителі району. Виявлені у них предмети правоохоронці вилучили, а за їх незаконне зберігання відкрили відповідні кримінальні провадження.

Співробітники Роменського відділу поліції отримали оперативну інформацію, що 23-річного місцевий житель зберігає при собі наркотики. Повідомлення перевірили, пише сайт РОМНИ СЬОГОДНІ із посиланням на ГУ НП в Сумській області.

Молодого чоловіка правоохоронці зупинили на одній із вулиць міста. Підчас зовнішнього огляду в одній з кишень вони виявили медичний шприц з рідиною, що зовні схожа на наркотичний засіб – опій екстракційний. Крім того виявилось, що чоловік мав при собі ще й металевий кастет. Як він пояснив правоохоронцям, носив він його «про всяк випадок» – для самозахисту.

Іншого дня до чергової частини поліції надійшло повідомлення про сімейну сварку. Прибувши на місце, поліцейським довелось не лише розбиратися в причинах конфлікту, а й з’ясовувати звідки 44-річний голова родини дістав рамку зі стволом до невстановленого пістолета та магазин до нього, і один патрон калібру 5.45мм, котрі полісмени виявили в його будинку. Як пояснив сам чоловік, ці речі він зберігав, як сувенір, не маючи наміру їх використовувати.

Під час перевірки за місцем проживання 42-річного власника зареєстрованої мисливської зброї, поліцейські звернули увагу, що його мисливська рушниця «ТОЗ-34» має явні ознаки штучної переробки, а саме – укорочення довжини ствола.

На збільшення поліцейської статистики щодо незаконного зберігання зброї та боєприпасів «спрацював» й 20-річний житель одного з сіл району. Під час зовнішнього огляду правоохоронці виявили у молодого чоловіка одинадцять набоїв калібру 7,62мм та 5,6мм., з якими він розгулював селом. Виправдовуючись, парубок пояснив, що набої знайшов, та збирався зробити з них «брелки».

Наразі всі виявлені та вилучені предмети направлено на дослідження, а по всім фактам слідчі відкрили окремі кримінальні провадження, – коментує начальник Роменського відділу поліції Юлія Загамула. – Так, за зберігання набоїв та пістолета – за ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України, за зберігання кастета і шприца з ймовірним наркотиком – за ч.2 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю) та ч.1 ст. 309 (незаконне зберігання наркотичних засобів) КК України, та за переробку рушниці – за ч.1 ст. 263-1 (…переробка вогнепальної зброї…) КК України. Слідство триває.

Джерело: РОМНИ СЬОГОДНІ.